Інсульт- не вирок

    “Міський інсультний центр”, який розташований в міській клінічній лікарні №3 (вул. Головна,100), працює з квітня 2017року та забезпечує цілодобову 24\7 ургентну допомогу жителям м.Чернівці з гострим порушенням мозкового кровообігу, що включає  цілодобову госпіталізацію, комп’ютерну томографію, лабораторну діагностику та інтенсивну терапію.

      При ішемічному інсульті  існує один із найсучасніших доказових визнаних у всьому світі  методів лікування, що дозволяє усунути або значно зменшити ушкодження мозку – тромболізис. Вкрай важливо аби при перших ознаках “мозкової катастрофи”      ( раптова слабкість, проблеми з мовленням, порушення зору, виражений головний біль, порушення рівноваги, неспроможність ходити без сторонньої допомоги) негайно зателефонувати на 103. Бригади екстреної медичної допомоги через “інсультний” телефон здійснюють зв’язок з черговим неврологом інсультного центру, який, при необхідності, готує бригаду лікарів для проведення тромболізису. Таким чином можливо максимально зменшити “ терапевтичне вікно” – до 4-х годин з моменту перших ознак цього захворювання. Хворому, який відповідає критеріям, внутрішньовенно  вводять рекомбінантний тканинний активатор плазміногену – лікарський засіб, що розчиняє згусток крові, який блокував мозкову артерію.

      09 грудня 2017 року вперше в інсультному центрі КМУ “ Міська клінічна лікарня №3” був проведений системний тромболізис. П’ятидесятирічний пацієнт Н. перебував у межах “ вікна терапевтичних можливостей” та був доставлений екстрено бригадою швидкої медичної допомоги  як можливий кандидат на проведення системної тромболітичної терапії. Мультидисциплінарною бригадою лікарів, які пройшли стажування та отримали відповідні сертифікати, було прийняте рішення на проведення даної терапевтичної процедури. На закупівлю необхідного препарату кошти були виділені міською радою, що дало можливість впровадити даний не дешевий метод ( 1 тромболізіс коштує біля 24,0 тис.грн.)

      Тромболізис виконаний протягом перших трьох годин від появи ознак ішемічного інсульту. В межах години введення препарату “АКТИЛІЗЕ” досягнуто часткового відновлення судинного русла, що клінічно виражалося у  відновленні рухів кінцівок та мовлення,

 дало можливість раніше впровадити відновлювальне лікування за індивідуальною програмою та значно поліпшити прогноз на зменшення наслідків хвороби.

  19 грудня 2017 року в день св. Миколая другому пацієнту успішно проведений тромболізіс: повністю відновилась рухома фунція  та мовлення. На 5-7 день людина буде виписана додому без наслідків захворювання. Без використання цього методу хворий знаходиться в лікарні протягом місяця з великою ймовірністю інвалідизації.

Головний лікар                                       В. Проц 

viber image_3 viber image_7

viber image_5